Добредојдовте на нашите веб-страници!

WP401B Прекинувач за притисок со функција на трансдуктор на притисок

Краток опис:

Прекинувачот за притисок WP401B прифаќа напредна увезена напредна сензорска компонента, која е комбинирана со интегрираната технолошка и изолирана технологија на дијафрагмата во цврста состојба.Предавателот на притисок е дизајниран да работи добро под различни услови.Отпорот на компензација на температурата го прави на керамичката основа, што е одлична технологија на предавателите на притисок.Има стандардни излезни сигнали 4-20mA и функција на прекинувач (PNP, NPN).Овој претворувач на притисок има силен анти-заглавување и одговара за примена на пренос на долги растојанија.


Детали за производот

Ознаки на производи

Апликација

Овој прекинувач за притисок со трансдуктор за притисок може да се користи за мерење и контрола на притисокот за различни индустрии, вклучително и нафтена и хемиска индустрија, електрична енергија, третман на вода и отпадни води, камиони, пумпи и други индустрии за автоматска контрола.

Опис

Прекинувачот за притисок WP401B прифаќа напредна увезена напредна сензорска компонента, која е комбинирана со интегрираната технолошка и изолирана технологија на дијафрагмата во цврста состојба.Предавателот на притисок е дизајниран да работи добро под различни услови.Отпорот на компензација на температурата го прави на керамичката основа, што е одлична технологија на предавателите на притисок.Има стандардни излезни сигнали 4-20mA и функција на прекинувач (PNP, NPN).Овој претворувач на притисок има силен анти-заглавување и одговара за примена на пренос на долги растојанија.

Овој индикатор е стабилен и сигурен, има 4 бита приказ според сигналот од 4-20 mA што доаѓа одпредавател на притисок.Двонасочен излез на аларм, кога се активира аларм, соодветното светло за аларм е вклученопанелот ќе трепка.
Индикатор за тип на аларм за излез на реле со вградено реле, контактите можат директно да го активираат активирачот од најблиската1А струја.

 

Карактеристики

Висока стабилност и сигурност

Со локален LED дисплеј

Со 2 реле аларми или функција прекинувач

Увезена напредна сензорска компонента

Опсег на поставување на екранот: 4mA: -1999~ 9999;-1999~9999 година

 

Компактен и робустен конструктивен дизајн

Мала тежина, лесна за инсталирање, без одржување

Опсегот на притисок може да се прилагоди надворешно

Тип отпорен на експлозија: Ex iaIICT4, Ex dIICT6

Спецификација

Име Прекинувач за притисок со функција на трансдуктор на притисок
Модел WP401B
Опсег на притисок 0-(± 0,1~±100)kPa, 0 - 50Pa~1200MPa
Точност 0,1% FS;0,2% FS;0,5 % FS
Тип на притисок Мерач на притисок (G), апсолутен притисок (A),Запечатен притисок (S), Негативен притисок (N).
Процес на поврзување G1/2“, M20*1.5, 1/4NPT, приспособено
Електрично поврзување Водоотпорен приклучок, приклучок M12, приклучок G12
Излезен сигнал 4-20 mA + 2 релејни аларми (прилагодливи HH, HL, LL)
Напојување 24V (12-36V) DC
Температура на компензација -10 ~ 70 ℃
Работна температура -40 ~ 85 ℃
Доказ за експлозија Внатрешно безбеден Ex iaIICT4;Огноотпорен сеф Ex dIICT6
Материјал Школка: SUS304/SS316
Навлажнет дел: SUS304/ SUS316L/ PVDF
Медиуми Вода за пиење, отпадна вода, гас, воздух, течности, слаб корозивен гас
Индикатор (локален приказ) 4 битни LED (MH)
Максимален притисок Горна граница на мерење Преоптоварување Долгорочна стабилност
<50 kPa 2-5 пати <0,5% FS/година
≥50 kPa 1,5-3 пати <0,2%FS/година
Забелешка: Кога опсегот <1 kPa, не може да се мери само корозија или слаб корозивен гас.
За повеќе информации за овој Прекинувач за притисок со трансдуктор на притисок, ве молиме слободно контактирајте со нас.

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја